Azerbaycan'dan Türkiye ve Pakistan'a davet

Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov, Pakistan'da düzenlenen Türkiye-Azerbaycan-Pakistan Dışişleri Bakanları ortak basın toplantısında konuştu. Bayramov, "Pakistan ve Türkiye'den firmaları, kurtardığımız toprakların yeniden inşasına katılması için davet ediyorum." ifadelerini kullandı.

Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov, Pakistan'ın başkenti İslamabad'da düzenlenen Türkiye-Azerbaycan-Pakistan Dışişleri Bakanları ortak basın toplantısında önemli açıklamalarda bulunarak, "Pakistan ve Türkiye'den firmaları, kurtardığımız toprakların yeniden inşasına katılması için davet ediyorum." dedi.

AA'nın aktardığı habere göre, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Pakistan'ın başkenti İslamabad'da düzenlenen Türkiye-Azerbaycan-Pakistan Üçlü Dışişleri Bakanları Toplantısı'nın ardından düzenlenen ortak basın toplantısında konuştu.

Zirvede birçok alanda birlikte çalışma konusunda karar aldıklarını vurgulayan Çavuşoğlu, şu ifadeleri kullandı:

Çavuşoğlu, Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi ve Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov'la yaptıkları üçlü toplantıda ülkeler arası ilişkileri geliştirmenin önemine de değindiklerini belirterek, şu değerlendirmeyi yaptı:

"TÜRKİYE-AZERBAYCAN-PAKİSTAN ARASINDAKİ İŞ BİRLİĞİNİ YOĞUNLAŞTIRMAYA KARAR VERDİK"

Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi, Türkiye-Azerbaycan-Pakistan Dışişleri Bakanları ortak basın toplantısında yaptığı konuşmada, ülkesinin Türkiye ve Azerbaycan ile yakın ve dostane ilişkiler yürüttüğünü, üçlü ilişkilerde son derece önemli bir güvenin tesis edildiğini kaydetti.

Bugünkü görüşmelerde, ticaret, yatırım, güvenlik alanlarının yanı sıra stratejik ve siyasi iş birliği konularının ele alındığını belirten Kureyşi, üç ülkenin birçok farklı konuda yakın düşüncelere ve ortak çıkarlara sahip olduğunu dile getirdi.

Kureyşi, üç ülkenin barışı, istikrarı ve bulunduğu bölgelerdeki refahı geliştirmek istediğinin altını çizerek, şu ifadeleri kullandı:

Diğer Haberler