Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na ayar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, siyaseti ayaklar altına alan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bürokratlara yönelik tehdidine sert tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun geçtiğimiz günlerde yayınladığı ve bürokratları "Sizi bu suç gemisinden indirmek istiyorum. İnin kurtarın kendinizi" sözleriyle tehdit ettiği videoya çok sert tepki gösterdi.

Erdoğan'dan, Kılıçdaroğlu'na tarihi ayar!

Bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Etik Eğitimi ve Etik Eğitici Yetiştirilmesi İşbirliği Protokolü İmza Töreni'nde konuşan Erdoğan, yalan ve iftiralarla siyaseti ayaklar altına alan Kılıçdaroğlu'na şu sözlerle ayar verdi:

"Bu kişi kendisine oy vermedi diye kimi zaman işçiye, kim zaman çiftçiye hakaret ettiği gibi kimi zaman da kamu görevlilerini alenen hedef göstermektedir. Peki, verdiği karar için hakimi, işlem için polisi, attığı imza için genel müdürü tehdit etmek ne demek? Baskın yapar gibi kamu kurumlarının kapısına dayanmak ne demek? Demokraside böyle bir usül olabilir mi? Asla. Kamu görevlilerinin etik meselesini konuştuğumuz platformda aynı zamanda kamu görevlilerinin hakkını, onurunu savunmak da görevimizdir. Kamu görevlilerimize hukuk sınırları dışında söz söyleyen herkes bu devletin de bu milletin de düşmanıdır. Çünkü bu çirkefliğin amacı devleti işleyemez hale getirmek. Böyle bir rezilliğe asla izin veremeyiz. Kaldı ki bir cumhurbaşkanının ailesinin hedef alarak böyle bir süreci işletmek akıl karı değildir. İşini yapan her kamu görevlisinin teminatı hukukun ta kendisidir. Tüm kamu görevlilerimiz müsterih olsunlar."

Diğer Haberler