Nereye kaçarsanız kaçın sizi bulur yok ederiz mesajı verdi'

Milli Savunma Bakanlığı, 20 uçağın katılımıyla PKK'ya ağır darbe vurulduğunu açıkladı. Irak'ın kuzeyindeki Asos bölgesinde teröristler tarafından barınak, sığınak, mühimmat deposu ve sözde karargah olarak kullanılan 28 hedefin hava harekatıyla imha edildi. Büyük oranda yerli ve milli mühimmat kullanılan hava harekatıyla terör örgütünün bölgedeki varlığına ağır darbe vuruldu.

Nefes kesen operasyonda saniye saniye takip edilen PKK/YPG'nin Suriye sorumlularından İran uyruklu Renas Roj kod adlı Selahaddin Şahabi, araç içerisinde hareket halindeyken SİHA tarafından nokta operasyonla öldürüldü. Edinilen bilgiye göre; Selahaddin Şahabi adlı terörist Afrin'de şehit edilen 11 askerimizin katiliydi.

"NEREYE KAÇARSANIZ KAÇIN SİZİ BULURUZ" MESAJI

Müstafi Tümamiral Doç. Dr. Cihat Yaycı da Haber7 muhabiri Gamze Türk'ün operasyon ile alakalı sorularını yanıtladı.

TSK ve MİT'in ortak operasyonuyla, kanlı terör örgütü PKK'nın üs bölgesi olarak adlandırdığı 200 km derinlikteki Asos'ta çok sayıda hedefin imha edildiği operasyonu nasıl değerlendiriyorsunuz?

"Öncelikle bu operasyonu icra eden ve koordine içerisinde hareket eden MİT ile TSK'nın kahraman mensuplarını kutluyorum. Bu operasyon çok anlamlı bir operasyondur. 200 km derinlikteki hedefleri nokta atışıyla vurmak, sivilleri onun dışında tutmak ve en az 28 tane hedefi yok ederek hem terörist üslerini hem teröristleri vurmak büyük bir başarıdır. Bunun çok ince bir çalışmanın ürünü olduğunu söylemek gerekir. Şahısları ve hedefleri tespit edebilmek çok büyük bir başarıdır. MİT'in sınır ötesinde çok kapsamlı bir istihbarat ağının bulunduğunu görüyoruz. MİT'in kanlı terör örgütü PKK'nın ciğerini bildiğini ve TSK'nın da ciğerini söktüğünü söyleyebiliriz. Bu bizim devletimizin gücünün bir göstergesidir.

Diğer Haberler